NASZ CEL

Chcemy poprawić jakość powietrza oraz stan środowiska naturalnego na obszarach wiejskich, leśnych i podmiejskich. Pomagamy samorządom uporać się z problemami smogu.

Zajmujemy się również aktywizacją społeczeństwa, konstruowaniu projektów, które pomogą nam zadbać o lepszy stan dla naszej planety.

Pobierz status

HISTORIA

Na początku działaliśmy jako społeczna inicjatywa CZYSTA WIEŚ, która zajmowała się edukowaniem społeczeństwa w zakresie smogu.

Im więcej zajmowaliśmy się kwestiami ochrony środowiska, tym więcej dostrzegaliśmy konieczność działania na rzecz poprawy stanu, który jest spowodowany przez człowieka. W 2018 r. założyliśmy Fundację CZYSTEJ WSI,

z siedzibą Inowłodzu.

W sierpniu otworzyliśmy nowoczesną świetlicę wiejską TŁOKA, w której odbywały się koncerty, debaty, pokazy filmowe. TŁOKA była tworzona głównie przez dzieci i młodzież - to oni potrzebowali tej przestrzeni najbardziej. Pomagali nam również ich rodzice i nasi sąsiedzi.

W grudniu 2018 r. zogranizowaliśmy imprezę charytatywną SĄSIAD SĄSIADOWI, na której zebraliśmy aż 8 tys. zł na pomoc dla naszych sąsiadów.

PROGRAMY

Wspólny Problem SMOG

Autorski wykład i warsztaty na temat smogu. Źródło problemu jest nam znane, teraz pomożemy w Twojej wsi go zlikwidować, podchodząc indywidualnie do problemu.

Sprzątamy lasy

Chodź z nami na spacer, ciesz się byciem częścią przyrody
i pomóż nam posprzątać "wyczyny" innych ludzi. Co spacer, będzie z nami specjalny gość, który oprowadzi nas po lesie i nauczy nas, co się w nim znajduje.

Jak żywić będziemy się w przyszłości?

Zamiast robaków wolimy rośliny

Tu już nie chodzi o względy etyczne, choć są one niezwykle istotne. Produkcja mięsa jest droga i wykorzystuje za dużo dostępnych zasobów. Lepiej uprawiać rośliny i cieszyć się zdrowiem.

Sprawdź najbliższe wydarzenia

Nauka o klimacie

Świadomość, że nauki są ze sobą powiązane, jest istotna. Błędem systemowej edukacji jest rozdzielenie owych nauk, rzadko łącząc je ze sobą.

Przekazujemy wiedzę zarówno dzieciom i młodzieży, ale również starszym pokoleniom. Nie straszymy - szukamy rozwiązań.

Debaty

Uwielbiamy dyskutować, dlatego chcemy by debaty stały się nieodłącznym elementem naszego działania. To one mogą pokazać nam wiele spojrzeń na dany problem i wspólnie znaleźć rozwiązanie na przyszłość.

Wspieraj nasze działania

Fundacja Czystej Wsi